Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-02-16]

Gazeteci İlhan Tahsin'in Aracına Yapılan Menfur Saldırıyı Kınıyoruz

Gazeteci İlhan Tahsin'in Aracına Yapılan Menfur Saldırıyı KınıyoruzBatı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın haber almasına önemli katkılar sunan Birlik gazetesi sahibi ve genel yayın yönetmeni İlhan Tahsin’in park halindeki özel aracı 15 Şubat 2017 tarihinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından camları kırılarak yakıldı. Birlik Gazetesi’ni susturmak ve azınlığımızın haber alma özgürlüğünü kısıtlamak amacına yönelik olduğuna inandığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na son zamanlarda artan baskıların hedefi, azınlık insanını susturmak, sindirmek ve ürkütmektir. Azınlığın bu haklı mücadelesini bu beyhude saldırılar asla durduramayacaktır. Bölgemizde kültürler arası barışın zarar görmemesi ve toplumumuzun huzurunun bozulmaması için bu saldırıların ivedilikle önüne geçilmesi elzemdir. DEB Partisi olarak bu menfur saldırının aydınlatılması, suçlu veya suçluların bir an evvel adalete teslim edilmesi temennimizdir.

DEB Partisi

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2475

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


BAHRİ GÖNÜLKIRMAZ 2017-02-17 08:44:47
KENDİNİ BİLMEZ DENSİZLERİN YAPMIŞ OLDUĞU BU MEVHUR SALDIRIYI ESEFLE KINIYOR VE CAMİAMIZA GEÇMİŞ OLSUN DERKEN BİLİNMESİNİ İSTERİM Kİ BİZLER BU VESİLEYLE DAHADA BİRBİRİMİZE KENETLENİR VE TEK YUMRUK OLURUZ.
Osmanlı 2017-02-17 09:41:15
Balkanlarda Türklere karşı sindirme politikası vardı kesilmeyecek.
Ancak Türkler dik duruşundan dikleşmeden vazgeçmeyerek böyle menfur olaylara aldırmadan var olmalarını devam edeceklerdir.
Balkan Türklerin temel sorunu içindeki Türk düşmanı Türklerdir.
Bunlar "daha iyi bir hayat" için para karşılığı kendi milletini satanlardır.
Unutulmasın ki toprağı üstendeki yaşayan belirler sınırlar değildir.
Yüz yol önce sınırlar neredeydi bi yüz yıl sonra nerede olacağını kimseler kestiremez.
İlhan Tahisn arkadaşımıza geçmiş olsun Türkler sizin yanınızdadır.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI