Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-01-11]

Dr. Sefer Hasanov, Avrupa Müslümanları Birliği’nin yuvarlak masa toplantısına katıldı

Dr. Sefer Hasanov, Avrupa Müslümanları Birliği’nin yuvarlak masa toplantısına katıldıMerkezi Fransa’nın Strasburg şehrinde bulunan Avrupa Müslümanları Birliği Temsilciliği, 4 Ocak 2017 tarihinde bir günlük yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi.

İngilizce yapılan görüşmeye Müslüman sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve farklı alanlarda uzman olan Müslümanlar davet edildi. Katılımcılar arasında gazeteciler, hukukçular, sosyologlar ve ilahiyatçılar vardı.

Görüşmede Almanya, İspanya, Fransa, İsveç, Birleşik Krallık ve Bulgaristan’dan temsilciler hazır bulundu. Bulgaristan Başmüftülüğü’nü temsilen görüşmede Sofya Yüksek İslam Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Yüksek İslam Şura Üyesi Dr. Sefer Hasanov yer aldı.

Avrupa Müslümanları Birliği Başkanı Abubekr Rieger’in yönettiği birkaç saat süren toplantıda Yakın Doğu ülkelerinden gelen sığınmacıların Avrupa’daki Müslüman toplumlarına entegrasyonu konusunda yaşanan sorunlar ve milliyetçilik ve İslam korkusu dalgasının yükselmesinin yanı sıra daha iyi karşılıklı yardımlaşma ve topluma İslam dini hakkında daha doğru bilgiler verilmesi amacıyla internetin sunduğu imkanlarla ilgili konulara değinildi. Bununla birlikte bazı katılımcılar, ülkelerinde yaşayan Müslümanların durumu hakkında konuşma da yaptı. Etkinlik, Strasburg’da bulunan büyük caminin ziyaretiyle sona erdi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1507

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI