Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-04-19]

HÖH Burgaz Milletvekili Angel İsaev’i partiden ihraç etti

HÖH Burgaz Milletvekili Angel İsaev’i partiden ihraç ettiHak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinden Bulgaz milletvekili seçilen Angel İsaev, 44. Halk Meclisi’nde yer alan ilk bağımsız milletvekili oldu. HÖH partisinden yapılan açıklamada İsaev’in HÖH Meclis Grubu’na katılma dilekçesi vermediğini ve partiden de ihraç edilmediği bildirildi.

Angel İsaev, HÖH Burgaz bölgesi milletvekili adayları listesinde 9.sırada bulunuyordu, fakat onun numarası partinin oy pusula numarasına denk geldiği için seçmenlerin ikisini karıştırarak hem parti numarasını, hem milletvekili adayının numarasını işaretlemeleri sonucunda aldığı tercihli oy sayısına göre bölgeden ikinci HÖH milletvekili seçildi.

Böylece eski Rudnik Köyü Muhtarı ve Burgaz HÖH İlçe Başkanı Angel İsaev, milletvekili aday listesinde ikinci sırada bulunan HÖH İl Başkanı Durhan Mustafa’nın yerini aldı. Çünkü Durhan Mustafa, İsaev’den daha az sayıda tercihli oy aldı.

HÖH, Burgaz bölgesinde 2 milletvekili çıkardı ve liste başındaki Kamen Kostadinov’dan başka Angel İsaev de milletvekili seçildi. Fakat Kostadinov, Veliko Tırnovo bölgesi listesinin başında da bulunuyordu ve o bölgeden milletvekili olmayı seçseydi, Durhan Mustafa da milletvekili seçilmiş olacaktı. Böylece Veliko Tırnovo bölgesinden eski Savunma Başkanı General Simeon Simeonov milletvekili seçildi. Önceki Parlamento seçimlerinde General Simeonov, HÖH Sofya 24 Bölgesi milletvekili aday listesinin başında bulunuyordu, ancak o zaman milletvekili seçilemedi.

Bu durumda HÖH milletvekilleri 26’dan 25’e indi ve yeni Meclisin daha ilk oturumunda bağımsız bir milletvekili ortaya çıktı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2759

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Gökhan Çetin 2017-04-24 00:36:13
Daha ilk oturumda milletvekili kaybettik nasıl bir iştir bu

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI