Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-07-13]

Başmüftü Dr. Hacı, “Etik ve Ahlaki Kurallar ve Din” konulu konferansa katıldı

Başmüftü Dr. Hacı, “Etik ve Ahlaki Kurallar ve Din” konulu konferansa katıldıBaşmüftü Dr. Mustafa Hacı, 12 Temmuz Çarşamba günü Grand Hotel Sofya’da gerçekleşen “Etik ve Ahlaki Kurallar ve Din” konulu konferansa katıldı. Konferans, Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Derneği’nin girişimiyle Wilfried Martens Avrupa Araştırmaları Merkezi ve Konrad Adenauer Vakfı ile ortaklaşa olarak düzenlendi.

Konferansın amacı devlet kurumları, ülkede dini topluluklar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin büyük çelişkilerin ve toplumda şiddet uygulamalarının üstesinden gelinmesinde etik ve ahlaki kurallar ve dinin rolü hakkında görüşlerini dile getirmeleriydi.

Konferansın açılışında GERB Derneği Başkanı ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fındıkova, GERB Partisi Meclis Grubu Başkanı ve GERB Genel Başkan Yardımcısı Tsvetan Tsvetanov hazır bulundular. Dr. Mustafa Hacı’dan başka konuşmacı olarak "Konrad Adenauer" Vakfı Bulgaristan Temsilciliği Başkanı Thorsten Geisler, Wilfried Martens Avrupa Araştırmaları Merkezinden Nicklas Novaki, Bakanlar Kurulu Güvenlik Konseyi Sekreteri Georgi Krıstev, Batı ve Orta Avrupa Piskoposu Antony, Bulgaristan Katolik Klisesi Piskoposluk Konferansı Başkanı Piskopos Hristo Proykov, Merkez Yahudi Konseyi Başkanı Sofia Koen, Yüksek Evanjelist Teoloji Enstitüsü Rektörü Pastör Toni Elenkov yer aldılar.

Forum GERB Kadın Kolları Başkanı ve Pernik Valisi İrena Sokolova tarafından yönetildi. Konuklar arasında diplomatlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileri hazır bulundular.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 917

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI