Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-07-14]

“Teklas”, fabrikalarındaki asgari ücretin 1000 avro olmasını hedefliyor

“Teklas”, fabrikalarındaki asgari ücretin 1000 avro olmasını hedefliyorŞirketin Kırcaali şubesi sorumlusu Georgi Georgiev’in daveti üzerine Vali Nikola Çanev, Holdingin dördüncü fabrika ve Bulgaristan genelinde tek olacak Bilim ve Araştırma Merkezi inşasından oluşan yatırım programını yerinde görmek üzere Teklas Bulgaristan şubesini ve fabrikalar zincirini ziyaret etti. Şu anda Teklas bölgedeki 2 000 kişiye iş sağlamakla birlikte yıllık cirosu 150 milyon avroyu aşmaktadır.

Türk Holdinginin Bulgaristan dışında daha Sırbistan, Rusya, Çin, Meksika, ABD’de şubeleri olup dünyanın birçok noktasında da lojistik merkezleri bulunmaktadır. Krumovgrad ve Momçilgrad’da da atölyeler açma hazırlığındadır. Tüm önde gelen otomobil markaları için araçların yakıt, fren ve soğutma sistemlerine kauçuk, plastik ve metal parçalar imal etmektedir. Georiev’in açıkladıklarına göre, yeni fabrika tamamen robot ve teçhizatlarla donatılacak, bilim ve araştırma merkezi ise akademik çevrelerin en başarılı temsilcilerini bir araya getirecektir. Georgiev, “2020 yılında fabrikalarımızdaki asgari ücretin 1 000 avro olmasını, yakın bir gelecekte ise Holdingimizin üretim kapasitesinin %70’i Kırcaali’de konumlandırılmış olmasını hedefliyoruz” diye belirtti. Vali, Holdingin Kırcaali şubesinin kapasitesini de genişleten gelişim temposundan, modern tesislerinden ve yaşam standardını yükseltme ve yatırım ortamını iyileştirme önkoşullarından olan insanlara kalıcı iş imkanları sağlanmış olmasından memnuniyetini dile getirdi. Sayın Çanev, “Kırcaali sizler gibi uzun vadeli gelişimi hedefleyen ve yüksek gelirli iş imkanları sunan yatırımcılara ihtiyacı var. Gerçek sektörde ciddi şirketlerin bulunması devletimizin yararınadır, çünkü bu yatırımcılar insanlarımıza iş sağlayıp doğup büyüdükleri yerleri terk etmemelerini sağlıyor” diye altını çizdi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 8809

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


feys 2017-07-15 18:56:15
Fes ne diyo bunlar. 1000 €. !!!!!!
??
İnsaalah.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI