Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-07-17]

Borisov, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı ile görüştü

Borisov, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı ile görüştüBaşbakan Boyko Borisov, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile makamında görüştü. İkisi yıllar içinde önemini kanıtlamış olan Bulgaristan ve Birleşik Krallığı’n mükemmel ilişkilere sahip olduğunu ve Birleşik Krallığı’n Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının iki devlet arasındaki ortaklığı ve halklarının dostluk ilişkilerini bozmayacağı görüşü etrafında birleştiler.

İki ülke Avrupa’da güvenliğin garanti edilmesi için iyi düzeyde işbirliğine, göç akınlarının yönetimine, terörizmle, organize suçlarla, kaçakçılık ve yolsuzlukla mücadeleye devam edecektir. Birleşik Krallıktaki büyük Bulgar diasporasının da güçlü bir bağlayıcı rolü var. Başbakan Borisov’un ifadelerine göre bu diasporayı oluşturanlar yüksek nitelikli uzmanlardır ve onlar Birleşik Krallık ekonomisine yüksek oranda katma değer sağlamaktadır. Borisov, AB ve Birleşik Krallık arasındaki Brexit müzakerelerinde Birleşik Krallık ’ta bulunan AB vatandaşlarının hukuki güvenliğinin garanti edilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Yapılan görüşmede iki ülkenin de Güneydoğu Avrupa’da istikrar sağlanmasını arzu ettiğinin altı çizildi. Başbakan Borisov, konuğuna son günlerde İtalya’nın Trieste ve Yunanistan’ın Selanik şehirlerinde gerçekleştirdiği temaslar hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 878

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI