Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-08-10]

Borisov, bütçe fazlasının AB projeleri için harcanacağını belirtti

Borisov, bütçe fazlasının AB projeleri için harcanacağını belirttiHükümetin bugünkü oturumunda Başbakan Boyko Borisov, bütçe fazlasının Avrupa Birliği (AB) projelerine ilişkin yapılacak ödemeler için harcanacağını duyurdu. Maliye Bakan Yardımcısı Kiril Ananiev, bütçenin Temmuz ayının sonuna doğru 2 milyar leva fazla verdiğini belirtti. Buna ilişkin veriler Maliye Bakanlığı tarafından duyurulmuştu.

Geleneğe göre yıl sonunda birçok bakanlık bütçelerine ilave kaynak tahsis edilmesi talebinde bulunur. Bunun için gerekli kaynaklar yıl içinde biriken bütçe fazlalığından sağlanır.

Başbakan, kaçakçılık ve yolsuzlukla mücadeleye devam edilmesiyle elde edilen her bir levanın bütçeye girmesi çağrısını yaptı. Ülkede daha birçok şehrin kalkınmasına yardımcı olacak altyapıya ihtiyaç duyduğunu belirten Başbakan, bu konuda transit koridoru ve ağır yük taşıyan araçlarının kullanabileceği limanlara uzanan yola sahip olmayan Varna şehrini örnek verdi.

Borisov, “Trafik o kadar yoğun ki, özellikle bu 3-4 ayda, şehir işlevlerini zor görüyor. Aynı zamanda sadece son ayda 10 tane bilişim teknolojileri şirketi yatırım için bu şehre gitti” diye ifade etti. Başbakan, her şeyin Sofya ve Filibe’ye yoğunlaşmasının gerekli olmadığını belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 903

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI