Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-08-10]

Bakan Radev, İçişleri Bakanlığının önceliklerini açıkladı

Bakan Radev, İçişleri Bakanlığının önceliklerini açıkladıİçişleri Bakanı Valentin Radev, Bakanlığın (MVR) kamu düzeni ve güvenlik sektörüne ilişkin öncelikleriyle ilgili basına açıklamalarda bulundu. Radev, göçmen akışının önüne geçilmesi ve terörizmle mücadele edilmesi, suçların önlenmesi ve suçlarla mücadelede etkinliğin artırılmasının Bakanlığın faaliyetinde öncelikler olmaya devam edeceğini belirtti. Bakan, şimdiye kadar devlet sınırlarının korunması için öngörülen finansmanın 57 milyon avroluk miktarının veya yaklaşık yüzde 30’unun harcandığını açıkladı. Bakan, “Uzatılan sürede kalan yaklaşık 160 milyon avro kaynaktan da yararlanmayı başaracağımızdan eminim” dedi. Başka bir öncelik yollarda trafik güvenliği ve yol kazalarının sınırlandırılması, özel tüketim vergisi ödenen ürün kaçakçılığından kaynaklanan devlet bütçesi zararlarının sınırlandırılması ile ilgilidir.

Radev, “Başka temel öncelik telefon dolandırıcılığı yapan organize suç şebekelerine karşı mücadeledir. Bu amaçla ayrı bir birim oluşturuldu ve bu tür suçlara ilişkin ihbarların fazla olduğu bölgelerde de şubeler oluşturuldu. Savcılıkla ortak çalışacak bir organın kurulması bekleniyor, analiz çalışması da yapılacak” diye açıkladı.

Bakan, “Başka önemli bir öncelik de insan kaçakçılığıyla, sibel suçlarla, yolsuzlukla mücadeledir. Bu bağlamda polis araçlarına kameralar monte edildi, bir sonraki aşamada polislerin kendilerinde kameralar bulunacak. Yolsuzluğun önlenmesine yönelik bir program başlatıldı. Yolsuzlukla Mücadele Kanunu’nun kabul edilmesinden sonra da tedbirler uygulanacak” diye belirtti. MVR verilerine göre tütün ürünleri kaçakçılığı son aylarda en düşük seviyelere düştü. Bakan Radev, bazı yerlerde evlerde işlenen suçlara karşı mücadele yürütecek daha 1000 polis atandığını duyurdu.

Soru üzerine Bakan, “Sadece Asenovgrad (Stanimaka) kasabasında değil, bazı problemli yerlerde de polis merkezlerinin olması şart” diye ifade ederek, ayın sonuna kadar Asenovgrad Belediye Başkanı’nın etnik gerginlik yaşanan bölgede hizmette bulunacak polis merkezi açılması üzere geçici bir yapı sağlamaya söz verdiğini söyledi. Bakan, şu anda bu tür olayların yaşandığı başka problemli yerlerde de polis merkezlerinin olup olmadığının yoklandığını ve olmadığı tespit edilen yerlerde polis merkezleri açılacağını kaydetti. Bunun yerel yönetimlerin desteğiyle mümkün olduğunu dile getiren Radev, “MVR, tüm ilçelerde video gözetim uygulanması yönünde çalışacak” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 903

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI