Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-08-11]

Almanya’da bulunan Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 30’u işsiz

Almanya’da bulunan Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 30’u işsizAlman Federal İş Kurumu verilerine göre Almanya’da ikamet eden Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 31’i işsiz ve devletten aldığı yardımlarla geçinmek zorunda kalıyorlar.

Almanya’da ikamet eden 83 504 yurttaşımız sosyal yardımlarla geçiniyor. Bu durum onları Polonyalılardan sonra ülkede sosyal yardımlara güvenen en büyük ikinci göçmen topluluğu konumuna düşürdü.

Sosyal yardım alan Bulgaristan vatandaşlarının payı Macarlar (ancak yüzde 4,9) ve Almanların (yüzde 7,3) kendileri gibi diğer etnik topluluklara göre oldukça yüksektir. Almanya Federal Cumhuriyeti’nde ikamet eden vatandaşlarımızın 300 bin olduğu düşünülüyor.

Almanya’da ikamet eden çoğu Avrupa Birliği (AB) vatandaşı genç ve yüksek kalifiye sahibidir ve bu da onları AB dışındaki ülkelerden gelen göçmenlere göre Almanya’da işgücü piyasasında çalışmaya çok daha uygun kılmaktadır. Bu yüzden de onların büyük bir bölümü kendine iş buluyor ve kendini geçindiriyor, oldukça az bir bölümü ise sosyal yardımlar alıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2100

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI