Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-09-12]

Sendikalar, asgari işçi ücretinden vergi alınmamasını ısrar ediyor

Sendikalar, asgari işçi ücretinden vergi alınmamasını ısrar ediyorSendikal örgütler, 2018 yılından itibaren asgari işçi ücreti üzerinden vergi alınmamasını ısrar ediyor.

Podkrepa Emek Konfederasyonu, buna ilişkin kanun değişiklikleri yapılması için Meclise imza dilekçesi sunacak. Bulgaristan, şu anda Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında asgari ücretinden vergi alınan tek devlettir.

İstatistik verilere göre yaklaşık 350 bin çalışan asgari işçi ücretinden daha az ücret alıyor, 1 milyondan fazla çalışan ise 460 ile 1000 leva arasında değişen ücret alıyor.

Maliye uzmanı Mika Zaykova, “Çalışanların yüzde 80’i 500 leva altında maaş alıyor. Bu teklif kabul edilirse, asgari ücretle çalışan işçilerin net geliri yaklaşık 60-70 leva artacak” dedi.

Podkrepa Emek Konfederasyonu Başkanı Dimitır Manolov, “Yüksek geliri olan gruplar, gelirinin bir kısmını tüketiyorlar, düşük gelirli gruplar ise hepsini tüketiyorlar. Bu demektir ki, onların gelirlerinden vergi olarak devlete ödedikleri pay, diğer grupların gelirlerinden ödediği paydan çok daha yüksek miktardadır”.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1027

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI