Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2017-09-12]

Bursa BAL-GÖÇ Proje Ekibi TÜRKSAD Derneğini Ziyaret Etti

Bursa BAL-GÖÇ Proje Ekibi TÜRKSAD Derneğini Ziyaret EttiBursa BAL-GÖÇ Derneği tarafından gerçekleşen “Balkanlar’dan Göç Edenler Gelenek Ve Göreneklerini Ne Ölçüde Yaşatabiliyor” projesi ekibi Kırcaali Türk Kültür ve Sanat Derneği (TÜRKSAD), Kırcaali Haber Gazetesi ve Ömer Lütfi Kültür Derneğini ziyaret etti.

Proje Başkanı ve BAL-GÖÇ Derneği Genel Sekreteri Bestami YEŞİLBAHÇE’nin başkanlığındaki heyette Bursa Yıldırım Kaymakamlığı AB Proje Ofisi Proje Koordinatörü Levent YAZICI ve İçişleri Bakanlığı Bursa Dernekler Daire Başkanlığı temsilcileri yer aldı.

TÜRKSAD Derneği Başkanı Müzekki AHMET tarafından karşılanan heyet, bölgedeki Türk kültür ve sanat alanında yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bursa BAL-GÖÇ Derneği ve Kırcaali TÜRKSAD Derneği arasında iki yıl önce imzalanan protokol gereğince TÜRKSAD projenin ortağı olarak belirlenmiştir.

Bestami YEŞİLBAHÇE proje ile ilgili Kırcaali Haber Gazetesine şunları söyledi: ““Balkanlar’dan Göç Edenler Gelenek Ve Göreneklerini Ne Ölçüde Yaşatabiliyor” projesi ile amacımız yıllan öncesi Bulgaristan’daki Türklerin yaşadığı köylerdeki var olan gelenek ve göreneklerimizi araştırıp yazılı ve göresel olarak genç nesillerimize aktarmaktır. Tabi ki çocukluğumuzda oynadığımız çok sayıda kurala bağılı oyunlarımız vardı, onları da araştıracağız. Proje ekibi olarak Kırcaali ve Bulgaristan’ın diğer bölgelerinde çalışma ziyareti gerçekleştireceğiz. İnşallah iyi ve başarılı bir proje olacak”.

Kaynak: Nilgün AHMET

Ziyaretci sayısı: 1013

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI