Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-01-10]

Memur maaş miktarları, bireysel performansa göre belirlenecek

Memur maaş miktarları, bireysel performansa göre belirlenecekHükümet, Devlet Kurumlarında Çalışanların Maaşları Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliği onayladı. Değişiklik, gençler de dahil olmak üzere nitelikli ve motive olmuş elemanların kamu idarelerine cezbedilmesi ve onların sürdürülebilir gelişimi için daha iyi fırsatlar yaratmayı amaçlamaktadır.

Değişiklik, kamu idarelerinde görevli personele elde ettiği başarıları ve işinde sergilediği bilgi, beceri ve niteliklerine karşılık gelen tutarın ödenmesi, yani performansa göre ödeme yapılması ilkesini pekiştiriyor.

Neredeyse her bir kamu kurumunda yüksek nitelikli, deneyimli ve sürdürülebilir yüksek performanslı çalışanlar var. Onların maaşları, 2012'den sonra atanan benzeri görevlerde çalışanlara kıyasla düşük kalıyor.

2019'un başından itibaren kamu idarelerinde personel maaşları için yapılan harcamaların %10 oranında arttırılmasıyla çalışanların aylık taban tutarı aldıkları pozisyonlara göre performans değerlendirmeleri dikkate alınarak artırılacaktır. Annelik izninden sonra işine dönen çalışanların maaşları konusunda eşitsiz muameleyi düzeltmek için de fırsatlar yaratılmaktadır.

Maaş ödeme sisteminde değişiklikler, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nda öngörülen kamu idarelerinde personel maaş giderleri kapsamında yapıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 387

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI