Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-02-11]

Momçilgrad Belediyesi, asfalt yama çalışmaları başlattı

Momçilgrad Belediyesi, asfalt yama çalışmaları başlattıMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, ilçe yollarında asfalt yama çalışmaları başlattı. Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan’ın emri üzerine ulusal karayolu şebekesi dahilindeki trafiğin yoğun olduğu kesimlerde de asfalt yama çalışmaların başlandı. Son günlerde köyün yakınındaki köprü üzerindeki yolda da dahil olmak üzere Momçilgrad çıkışından Suşevo köyüne uzanan karayolunda oluşan çukurlar dolduruldu. Bu yol kesimi ulusal karayolu şebekesinin bir parçası olduğu için bakım ve onarımdan sorumlu olan devlettir.

Belediye Başkanı, “Çaresizlik içinde çırpınan biri rolüne giremeyeceğimiz için kaza riski yaratan yoldaki büyük çukurları doldurmaya karar verdik” diye kaydetti. Son aylarda toplam 3 600 metrekare büyüklüğünde çukur alan dolduruldu. Bu çukurların yaklaşık 3 000’i ilçe yollarında, 600’i ise ulusal karayolu şebekesi dahilindeki kesimlerdeydi.

Bu, Momçilgrad Belediyesi’nin bakım ve onarımından devletin sorumlu olduğu kesimde yol çalışması yaptığı ikinci kesimdir. Geçen yıl Momçilgrad Belediye Başkanı’nın ısrarı üzerine hükümet, yıllardır çok kötü durumda olan Momçilgrad-Nanovitsa (Alibey Konağı) kesiminde yol bakım onarım çalışmaları için kaynak sağladı. Ancak bu kaynaklar, 17 kilometrelik kesimin bir kısmındaki yol çalışmalarının maliyetini karşılayabildi ve belediye, kendi imkanlarıyla yol çalışmalarını bitirmek zorunda kaldı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 800

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI