Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-07-19]

Ardino Belediyesi’nin sıradaki sosyal projesi Emekliler Kulübü’nde tanıtıldı

Ardino Belediyesi’nin sıradaki sosyal projesi Emekliler Kulübü’nde tanıtıldıArdino (Eğridere) Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sıradaki sosyal proje olan “Evde Bakım Hizmeti İle Ardino İlçesinde Dezavantajlı Grupların Sosyal İçermesi” projesi, bugün Ardino Emekliler Kulübü’nde tanıtıldı.

Proje yöneticisi Antoniya Topçieva, kulüp üyelerine projenin hedefleri ve yapılacak temel faaliyetler hakkında bilgi verdi. Projenin maliyeti 147 564,20 leva. Proje, 2014-2020 dönemi için İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı BG05M9OP001-2.040 Yaşlı ve Engellilere Evde Bakım Hizmeti-Bileşen 2 Prosedürü kapsamında Avrupa Birliği’nin (AB) Avrupa Sosyal Fonu tarafından sağlanan hine desteği ile gerçekleştiriliyor.

Projenin amacı, Ardino ilçesinde bir mobil ekip tarafından birkaç saatliğine evde sağlık ve bakım hizmeti sunularak engellilerin ve yaşlıların yaşam kalitesini artırmak ve sosyal içermesi için koşullar oluşturmaktır. Proje yararlanıcıları, 8 sağlık uzmanı, 1 hekim, 1 rehabilitasyon uzmanı, 1 psikolog, 1 laboratuvarcı, 1 sosyal hizmet uzmanı ve 4 hasta bakıcı tarafından hizmet görecek 55 kişi olacak. Evde sağlık ve bakım hizmetleri sunulacak proje, 12 ay sürecek.

Evde sağlık ve bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların yanı sıra proje faaliyetlerinde yer almak isteyenler de 8-31 Temmuz 2019 döneminde Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapabilirler. Proje kapsamında evde sağlık ve bakım hizmetleri 13 Eylül’den itibaren sunulmaya başlayacak.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ

Ziyaretci sayısı: 299

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI