Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-09-09]

Momçilgrad Belediyesi’ne Turizmde Dinamik Bir Şekilde Gelişen İlçe Ödülü

Momçilgrad Belediyesi’ne Turizmde Dinamik Bir Şekilde Gelişen İlçe ÖdülüMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, 2019 Yılı Turizmde Dinamik Bir Şekilde Gelişen İlçe Ödülü ile onurlandırıldı. Yıllık ödül, Dünya Turizm Günü dolayısıyla verilir. Resmi ödül töreni 12 Eylül'de öğleden sonra saat 15.00'de Sofya'daki Merkez Asker Kulübü’nde yapılacak ve ödül Belediye Başkanı Sunay Hasan ve ekibine sunulacak. Ödül Komitesi'ne göre Momchilgrad Belediyesi turizmde yüksek sonuçlar elde etti, iyi uygulamalar uyguladı ve ilçe çekici bir turizm merkezi haline geldi.

Ödül jürisi, Momçilgrad Belediyesi’nin gerek Tatul (Acıoluk) köyü yakınındaki Orpheus Tapınağı ve “Harman Kaya” adlı yerde bulunan Trak Tapınağı gibi arkeolojik yapıların gerekse Dambalı Tepesi’ndeki pınarın, Elmalı Baba Tekkesi Külliyesi’nin ve Studen Kladenets Geyik Çiftliği gibi destinasyonlar olmak üzere bilinen turistik yerlerin geliştirilmesi ve tanıtılması yönündeki çabalarını takdir etti. Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı, alternatif turizmin çok başarılı bir tezahürü olarak değerlendirildi.

Sunay Hasan,” Bu ödül, yıllardır turizmin gelişmesi için çalışan Momçigrad Belediyesi’ndeki tüm ekibe verildi. Uzun yıllar Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve halihazırda Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekili Erol Mehmet’in de bu ödüle katkısı vardır” diye kaydetti.

Ödül töreni, Turizm Bakanlığı himayesinde düzenleniyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Momçilgratçanin 2019-09-09 18:38:20
Sunay’a kalırsa Mastanlı’ya tek bir kişi bile gelmez.
Dönemin belediye başkanı Erdinç Hayrullah tarafından gerçekleştirilen “Mastanlı dayma kalbimde” olayı kasabayı dünya çapında tanıttı.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI