Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-09-10]

Kırcaali ilinde birinci sınıfa gidecek 292 çocuk için yardım ödeneği başvuruları onaylandı

Kırcaali ilinde birinci sınıfa gidecek 292 çocuk için yardım ödeneği başvuruları onaylandıKırcaali Bölge Sosyal Yardımlar Müdürü Tsvetomir Haciev, “Kırcaali ilinde bulunan 6 ilçe sosyal yardımlar müdürlüğüne birinci sınıfa gidecek çocuklar için toplam 312 yardım ödeneği başvurusu yapıldığını bildirdi. Haciev,”Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılı için birinci sınıfa gidecek 292 çocuk için 287 yardım ödeneği başvurusu onaylandı. 16 başvuru reddedildi, 9 başvuru değerlendirmeye alındı” diye belirtti ve engelli sağlık kurulu raporuna sahip olan çocuklar için yardım ödeneği başvuru süresinin 15 Ekim’e kadar uzatılmış olup yeni eğitim öğretim yılının başından itibaren altı aydan fazla olmadığını sözlerine ekledi.

Kırcaali Bölge Sosyal Yardımlar Müdürü, yardım ödeneği ödemelerine ödeme emrinin yürürlüğe girmesinden sonra başlandığını kaydetti. Sağlık sorunları nedeniyle okula geç başlayan çocukların birinci sınıfa kaydı yapıldıktan sonra aile yardımı ödeneği verileceğini belirtti.

Şimdiye kadar Kırcaali ilinde yapılan ve onaylanan başvurular şu şekildedir: Kırcaali İlçe Sosyal Yardımlar Müdürlüğü’ne sunulan 95 başvurudan 88 çocuk için 86 yardım ödeneği başvurusu onaylandı, Momçilgrad (Mestanlı) İlçe Sosyal Yardımlar Müdürlüğü’ne sunulan 36 başvurudan 35 çocuk için 35 yardım ödeneği başvurusu onaylandı, Ardino (Eğridere) İlçe Sosyal Yardımlar Müdürlüğü’ne sunulan 24 başvurudan 25 çocuk için 23 yardım ödeneği başvurusu onaylandı, Cebel (Şeyhcuma) İlçe Sosyal Yardımlar Müdürlüğü’ne sunulan 17 başvurudan 16 çocuk için 16 yardım ödeneği başvurusu onaylandı, Kirkovo (Kızılağaç) İlçe Sosyal Yardımlar Müdürlüğü’ne sunulan 38 başvurudan 35 çocuk için 34 yardım ödeneği başvurusu onaylandı, Krumovgrad (Koşukavak) İlçe Sosyal Yardımlar Müdürlüğü’ne sunulan 73 başvurudan 64 çocuk için 64 yardım ödeneği başvurusu onaylandı, Çernooçene (Yeni Pazar) Belediyesi’ne sunulan 29 başvurudan 29 çocuk için 29 yardım ödeneği başvurusu onaylandı.

Kırcaali Bölge Sosyal Yardımlar Müdürü,”Çernooçene ilçesinde başvuru değerlendirme süreci sırasında hiçbir başvuru reddedilmemiştir” diye belirtti.

2019-2020 eğitim öğretim yılında ülke genelinde birinci sınıfa gidecek 43 800 çocuk için toplam yaklaşık 11 milyon leva destek ödenmesi bekleniyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 161

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDYA" FİRMASI