Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-10-08]

Arıcılar, “de minimis” desteğine başvuru yapabilir

Arıcılar, “de minimis” desteğine başvuru yapabilirArıcılar dünden itibaren 18 Ekim 2019’a kadar Devlet Tarım Fonu il müdürlüklerine de minimis adı verilen devlet desteği için başvuru yapabilirler. Yardım için ayrılan destek bütçesi 4,5 milyon leva.

En az 20 arı kolonisi yetiştiren ve Arıcılık Yasası ve İnsan Tüketimine Yönelik Arı Balına İlişkin Şartlar Yönetmeliğe uygun olarak 2018 ve /veya 2019’da kaliteli bal üretimi yapan arıcıların bu desteği almaya hakkı vardır.

De minimis adı verilen devlet desteği, bir arı kolonisinin yıllık beslenme maliyetinin bir kısmını karşılayacak. Desteğin amacı, arıcıların arı kolonilerinin kışlatılması için yaptıkları masrafları telafi etmenin yanı sıra bal verimini düşüren hava koşullarının yarattığı zararlarla baş edilmesini sağlamaktır.

Tarımsal ürün üretimi yapanlara verilen mali destek, 1999 yılında onaylanan 3 sayılı yönetmeliğe uygun olarak tarım üreticisi olarak kayıt olan arı kolonisi yetiştiren kişilere, tüccarlara, tüzel kişilere ve kooperatiflere yöneliktir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI