Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-10-08]

Bakan Petkov: Çocuk Stratejisi, paniğe yol açmak için kullanılıyor

Bakan Petkov: Çocuk Stratejisi, paniğe yol açmak için kullanılıyorBTV’de yayınlanan “Bu Sabah” programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Biser Petkov, 2019-2030 dönemini kapsayan Ulusal Çocuk Stratejisi taslağının geri çekildiğini bir kez daha belirtti. Bakan, bu açıklamasını dün Sliven (İslimye) ve Yanbol şehirlerinde birkaç okulda öğrencilerin ebeveynlerinin, Çocuk Koruma Ajansı görevlileri tarafından alınacağı korkusuyla kitle halinde çocuklarını eve götürmelerinden dolayı yineledi.

Bakan’ın ifadesine göre, olup bitenler çocuk koruma sistemine yapılan kasıtlı bir saldırıdır ve hiçbir gerçek veriye dayanmamaktadır.

Petkov, yılın başında Ulusal Çocuk Koruma Konseyine bağlı bir çalışma grubu tarafından hazırlanan Ulusal Çocuk Stratejisi taslağının kamuoyunda tartışıldığı sırada olumsuz tepki alınca ve reddedilince geri çekildiğini izah etti.

Bakan, ”Böyle bir belge yok ve bu tür korkular aşılamak için bir sebep olamaz” dedi.

Petkov, devletin ve kurumların çocukların aile ortamında büyümesi için ailelere yardımcı olacağını vurguladı. Bakan’ın ifadesine göre, paniğe yol açmak için sosyal ağlarda Çocuk Stratejisi taslağı üzerine söylentiler yayan örgütler var.

Bakan, 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle tüm emekli maaşların yüzde 6,6 oranında arttırılacağını bildirdi. 2020 yılı bütçe tasarısında engellilere kişisel asistanlık hizmeti verilmesi için daha fazla kaynak ayrılması öngörüldüğü anlaşıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI