Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2019-10-08]

Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketi, su şebekesini yeniden yapılandıracak

Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketi, su şebekesini yeniden yapılandıracakÇevre ve Su Bakanı Neno Dimov ve Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketi Müdürü Müh. Slavço Slavkov, içme suyu ve kanalizasyon şebekelerinin tamamlanması ve yeniden yapılandırılması için sözleşme imzaladılar.

Yatırımın toplam tutarı 67,8 milyon levanın üzerindedir. 2014-2020 dönemine ilişkin Çevre Operasyonel Programı kapsamında projeye 49,8 milyon levadan fazla hibe desteği sağlanacak.

Projenin uygulanmasıyla Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketinin hizmet verdiği bölgede içme suyu temin ve dağıtım sisteminde tespit edilen temel eksiklikler ve sorunları ortadan kaldıracaktır.

Proje kapsamında Ençets (Salman) köyündeki içme suyu arıtma tesisinin yeniden yapılandırılması ve modernizasyonu, Borovitsa (Çamdere) Barajı’ndan Kırcaali il merkezine uzanan içme suyu ana boru hattının yeniden yapılandırılması, Kırcaali’nin Gledka (Cebiloğulları), Gorna Gledka ve Prileptsi (Salifler) semtlerinde ve Rezbartsi (Otmanköy) köyünde kanalizasyon şebekelerinin tamamlanması ve yeniden yapılandırılması öngörülüyor.

Projenin başarılı bir şekilde uygulanması sonucunda 63 000'den fazla kişiye yönelik su ve kanalizasyon hizmetleri iyileştirilecek.

Projeyle Kırcaali Su ve Kanalizasyon Şirketinin hizmet verdiği bölgede içme suyu temin ve dağıtım sisteminde su kaybının yüzde 7’den fazla azaltılması bekleniyor. Proje süresi 49 ay.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI