Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-03-26]

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin süresi 12 Nisan’a kadar uzatıldı

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin süresi 12 Nisan’a kadar uzatıldı



Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’in emriyle koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tüm önlemleri uygulama süresi 12 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Bakanın emirnamesi, Ulusal Meclisin 13 Mart 2020 tarihli olağanüstü hal (OHAL) kararı ve Ulusal Koronavirüs Kriz Masası’nın talimatlarıyla ilgilidir.

Eczaneler, gıda marketleri ve kurye hizmeti sunan şirketlerin ofisleri hariç her şey kapalı kalacak. Evcil hayvanları yürüyüşe çıkarmanın dışında parkların ve bahçelerin ziyaret yasağı devam ediyor. Yaşlı insanların saat 8.00-10.30 arasında alışveriş yapmaları ve başka bir şehre gitmenin ancak geçerli bir nedenle yapılması şartı devam ediyor. Okullarda çevrimiçi eğitim uygulaması devam ediyor.

Şimdiye kadar alınan önlemlerden tek farklı önlem, büyük alışveriş merkezlerinin bünyesinde faaliyet gösteren ödeme hizmeti sağlayıcısı şirketlerin, dezenfeksiyon, havalandırma ve personele kişisel hijyen kurallarına uyması talimatı verilmesi, kişisel koruyucu ekipman sağlanması ve akut solunum yolu enfeksiyonu belirtileri olan çalışanların işyerlerinde çalışmalarına izin verilmemesi de dahil olmak üzere sıhhi-epidemiolojik ve hijyenik şartlara sıkı sıkıya uymaları halinde faaliyetine devam etmesine izin verilmektedir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR



 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI