Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-06]

Rusçuk’taki imam hatip lisesi de koronavirüsle mücadeleye katıldı

Rusçuk’taki imam hatip lisesi de koronavirüsle mücadeleye katıldıRusçuk şehrindeki Mirza Said Paşa İmam Hatip Lisesi de koronavirüsle mücadeleye katıldı. Olağanüstü hal (OHAL) nedeniyle eğitime ara verilen okulda görevli öğretmenler, koronavirüse (Covid-19) karşı mücadelede ön safta yer alan kişilere bağışlanacak D3 yazıcıyla koruyucu kask maske üretiyorlar. Dün okulun müdürü Tuncay Şerif, meslektaşlarıyla birlikte Rusçuk’taki Medika Üniversite Hastanesi’nde görevli sağlık personeli için 35 adet koruyucu kask maske bağışını takdim etti.

Rusçuk hastanesi İdari İşler Müdürü Alise Murtezova, “Bizim için bu bağış çok yüksek ahlaki değere sahiptir, çünkü insanlar tehlike altında olduğunda dini aidiyeti farketmeksizin herkesin, Rusçuk halkının hayatını ve sağlığını kurtarmak olan ortak hedef etrafında birleştiğini gösterir. Sağlık görevlileri için koruma aracı sağlamak için özverili çalışan tüm bağışçılara teşekkür ederiz! El ele bu salgınla baş edeceğiz! " diye kaydetti.

İmam hatip lisesi Müdürü Tuncay Şerif, koruyucu kask maskelerin üretimine büyük katkısı olan meslektaşı Alper Ahmet ile Rusçuk’taki diğer üniversite hastanesi olan Kanev Hastanesi’ne bağışlamak üzere yeni bir parti üretimi üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI