Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-06]

HÖH Gençlik Kolları’nın adayı Antoaneta Asenova, Avrupa Liberal Gençlik Başkanı seçildi

HÖH Gençlik Kolları’nın adayı Antoaneta Asenova, Avrupa Liberal Gençlik Başkanı seçildiHak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Gençlik Kolları partisinin adayı Antoaneta Asenova, Avrupa Liberal Gençlik (LYMEC) Başkanlığına seçildi. Başkanlık seçimi, 130 gencin katıldığı örgütün ilk dijital kongresinde yapıldı. Genç liberaller, ayrıca yönetim kurulu üyeleri ve bu sonbaharda İsveç'in Stockholm kentinde düzenlenecek olan Avrupa için Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Kongresine katılacak delegeleri de seçtiler. Gelecek kongre için seçilen delegeler arasında HÖH Gençlik Kolları üyesi Tanzer Hüseyinov da yer alıyor.

Bu, İlhan Küçük’ün ALDE Başkan Yardımcısı, Gülfiye Arnaudova ve daha sonra Süleyman Şaban’ın da Uluslararası Liberal Gençlik Federasyonu (IFLRY) Başkan Yardımcısı seçilmesinden sonra HÖH Gençlik Kolları için sıradaki başarıdır.

Yeni LYMEC Başkanı Antoaneta Asenova, seçiminden sonra yaptığı konuşmada, ”HÖH Gençlik Kolları örgütüne adaylık için son derece minnettarım ve LYMEC üyesi olan örgütlere bana verdikleri güven ve destek için minnettarım. Zor bir zamanda bulunuyoruz - koronavirüs salgını sadece sağlık sistemleri, ekonomik istikrar ve işgücü piyasaları için küresel zorluk yaratmakla kalmayıp - bu ise kaçınılmaz olarak genç işsizliği üzerinde her zaman güçlü yankı yapıyor, aynı zamanda toplumlarımız arasındaki dayanışma üzerinde de iz bırakıyor” dedi.

HÖH Gençlik Kolları Başkanı İlhan Küçük, yaptığı konuşmada, ”LYMEC'i ilk dijital kongresini gerçekleştirme konusunda yaratıcılığı ve azminden dolayı tebrik ediyorum. Bunu yaparak genç liberaller, Avrupa'nın geleceğinde önemli bir rol oynamak için gerekli potansiyele ve istekliliğe sahip olduklarını gösterdiler. Bu başarı büyük bir takdir görmedir, fakat aynı zamanda büyük bir sorumluluktur ve biz bunun farkındayız. Bize inanan herkese teşekkürler! Sizi hayal kırıklığına uğratmayacağımıza söz veriyoruz " dedi.

LYMEC, 1976 yılında kuruldu. Örgüt, an itibariyle 33 Avrupa ülkesinde 58 teşkilat üyesi olan 210 000'den fazla genç liberal tarafından temsil ediyor. Örgütün hem kuruluş (Member organisations) hem de bireysel üyeleri (Individual Members) vardır. Avrupa'nın geleceği ile ilgili bir tartışma platformudur. Bir gençlik hareketi olarak LYMEC, kendini Avrupa politik ve eğitim bilinci geliştirmeye adamıştır. Öte yandan LYMEC, ALDE Partisi ve Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) grubu gibi diğer liberal örgütlerle çalışarak Avrupa'daki siyasi rolünü arıyor. HÖH Gençlik Kolları, 2005 yılından beri LYMEC üyesidir. Örgütün web sitesi: https://www.lymec.eu/

Antoaneta Asenova, Nisan 2018’den beri LYMEC Yönetim Kurulu Üyesi idi. 2014'ten beri Avrupa Parlamentosu HÖH heyetinin parlamento asistanı olarak görev yapıyor.

Son AP seçimlerinde HÖH’ün AP milletvekili aday listesinde yer alıyordu. Tulane Üniversitesinde Uluslararası ve Mukayeseli Hukuk Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi. Sofya Sveti Kliment Ohridski Üniversitesi’nde Hukuk Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI