Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-06]

Çomakovo köyünde içme suyu isale hattı inşaatına başlandı

Çomakovo köyünde içme suyu isale hattı inşaatına başlandıMomçilgrad (Mestanlı) ilçesine bağlı Çomakovo (Kışla) köyünde içme suyu isale hattı inşaatına başlandı. Tesis 350 metre uzunluğunda olacak ve kurulan rezervuardan köye su getirecek. Su rezervuara yerel bir su kaynağından pompalarla çekilerek gönderilir. Proje, belediye bütçesinden finanse edilmektedir. Şimdiye kadar Çomakovo köyünde içme suyu şebekesi yoktu. Yerliler, genellikle su temini için yaz aylarında kuruyan kuyuları kullanırlar.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim,” "Çomakovo halkına verdiğimiz taahhüdü yerine getiriyoruz. Yerleşim yerlerine içme suyu temini ve eski içme suyu boru hatlarının yenilenmesi önceliklerimiz arasında bulunuyor. Amacımız küçük yerleşim yerlerine bile içme suyu temin etmektir, çünkü 21. yüzyılda temiz suya erişimi olmayan insanların olması düşünülemez” diye kaydetti.

Belediye Başkanı, Kos (Dereköy) ve Letovnik (Yazla) köylerinde de yeni içme suyu isale hatları inşa edileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI