Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-07]

Belediyeler, çiftçi pazarlarının işleyişi için organizasyon oluşturacak

Belediyeler, çiftçi pazarlarının işleyişi için organizasyon oluşturacakSağlık Bakanı Kiril Ananiev, her belediyenin, kooperatif üyesi çiftçiler ve bireysel çiftçilerin ürünlerini satacağı pazarların işleyişi için organizasyon oluşturmasını emretti. Belediyeler, nihai tüketiciye doğrudan az miktarda hammadde ve gıda tedarik etmek için bu pazarların konumu, kapasitesi ve katılımcı sayısı gibi spesifik özelliklerini dikkate almalıdırlar.

Satıcıdan alıcıya kadar zincirdeki tüm katılımcıları korumak amacıyla çiftçi pazarlarının alanını genişletmek ve koronavirüs nedeniyle uygulanan tedbirlerin gözetilmesi için bilgi tabelası konulması, insan kalabalığı oluşmasını önlemek amacıyla etrafının çevrelenmesi ve zorunlu olarak pazarda trafiğin akacağı tek yönün belirlenmesi, müşteri erişimini kontrol etmek için personel sağlanması, gıdaların ikincil kirlilikten korunması, satıcılar ve müşteriler arasında en az 2 metrelik mesafenin korunması, satıcılar ve müşterilerin koruyucu ekipman kullanması ve kişisel hijyen kurallarına uyulması emredildi.

Koronavirüs (COVID-19) bulaşma riskini azaltmaya ilişkin tüm gerekliliklere uyarak çiftçilere tarım arazilerine erişimine izin verilmeli ve çiftçilerin, sebze, meyve, tohum, fidan ve diğer bitmiş ürünler gibi ürünlerini pazarlamasına izin verilmelidir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI