Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-08]

Çernooçene ilçesinde hasta ve yaşlı insanlara yardım edecek gönüllüler yok

Çernooçene ilçesinde hasta ve yaşlı insanlara yardım edecek gönüllüler yokÇernooçene (Yeni Pazar) Belediye Başkanı Aydın Osman,”Çernooçene ilçesinde gerektiğinde ilçedeki hasta veya yaşlı insanlara yardım etmeye gönüllü olanlar yoktur ve bu gerekli de değildir” dedi.

Belediye Başkanı,”Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden evlerine dönen neredeyse yok ve daha önce dönenlerin % 90'ının karantina süresi dolmak üzeredir” diye bildirdi.

An itibariyle Çernooçene ilçesinde yaklaşık 15 kişi karantina altında bulunuyor, 80 kişinin ise karantina süresi dolmuştur.
Emekli maaş ödemeleri, sağlık ve hijyen kurallarına sıkı bir şekilde uyularak ilçeye bağlı yerleşim yerlerinde bulunan muhtarlıklarda ve Bulgar Postaları Şirketi’ne ait dört posta dağıtım merkezinde yapılacak.

Aydın Osman, her çarşamba Çernooçene ilçe erkezinde düzenlenen pazara seyyar satıcıların katılımının yasaklandığını, ancak sebze satıcıların katılımına izin verildiğini kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI