Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-08]

Büyükelçi Aylin Sekizkök’ten Kırcaali Haber Gazetesine Özel Söyleşi (Video)

Büyükelçi Aylin Sekizkök’ten Kırcaali Haber Gazetesine Özel Söyleşi (Video)Bu yılın başında yeni görevine başlayan Türkiye Cumhuriyetinin Sofya Büyükelçisi Sayın Aylin Sekizkök Kırcaali Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Müzekki Ahmet’in güncel sorularını yanıtladı.

Korona virüs salgını nedeniyle video konferans yolu ile yapılan söyleşiyi okuyucularımıza sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin Sofya Büyükelçisi Sayın Aylin Sekizkök'ün Özgeçmişi

Büyükelçi Aylin Sekizkök 22 Aralık 1970 tarihinde Amasya’nın Suluova ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ankara’da bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuş, aynı yıl T.C. Dışişleri Bakanlığı’na intisap etmiştir. Evli ve iki çocuklu olan Büyükelçi Sekizkök, 15 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Sofya Büyükelçisi olarak görevine başlamıştır.

Büyükelçi Sekizkök, Kiev, Stokholm, Berlin ve Amman Büyükelçiliklerinde çeşitli kademelerde çalışmış, 2011-2015 yıllarında T.C. Milano Başkonsolosu olarak görev yapmıştır. Merkezde, ikili ekonomik ilişkilerden sorumlu dairede, Denizcilik ve Havacılık Genel Müdür Yardımcılığı’nda, Siyaset Planlama biriminde ve Güvenlik ve Terörle Mücadele Genel Müdür Yardımcılığı’nda görev almıştır. Son olarak Sofya’ya atanmadan önce, 2015-2019 yılları arasında Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.


Kaynak: KIRCAALİ HABER

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Mehmet Özgür 2020-04-30 13:12:26
Bulgaristan,Sofya'da bir Atatürk anıtının yapılmasını istiyoruz.Böylelikle Türk-Bulgar dostluğu ne kadar güçlü olduğu kanıtlanmış olur. Saygılarımla.
Sali 2020-05-15 08:38:25
Memet aga ,
Günün birinde Bulgar devleti Balkan savaşlarında ölen Bulgar askerlerine Edirne’ye anıt dikilmedi için müracaat etmiş.
Müracaat kabul edildiğinde Bulgaristan göçmenletinden kurulan dernekler göklere kadar gürültü kaldırmıştı.
Türk devleti de aynı şekilde Türk askeri için Bulgaristan’da anıt dikilmek isekkeyine Bulgar devleri olumsuz yanıt vermişti.
Edirne’ye dikilmek istenen anıt Svilengradda kaldı.
Yorum senin.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI