Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-04-08]

Momçilgrad’da pazar, önümüzdeki haftadan itibaren tekrar kurulmaya başlayacak

Momçilgrad’da pazar, önümüzdeki haftadan itibaren tekrar kurulmaya başlayacakMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Koronavirüs Kriz Masası toplantısında alınan karara göre, koronavirüs önlemlerinden dolayı yasaklanan kasabada her salı günü halka açık olarak kurulan pazar, önümüzdeki haftadan itibaren yine kurulmaya başlayacak. Pazar sınırlı kapasitede kurulacak ve pazarda sadece meyve, sebze, fidan ve başka belirli ürünler satılacak. Pazarın tekrar kurulmasına izin verilmesi, belediyelere Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’in nihai tüketiciye doğrudan az miktarda hammadde ve gıda tedarik etmek için pazarların konumu, kapasitesi ve katılımcı sayısı gibi spesifik özelliklerini dikkate alarak kooperatif üyesi çiftçiler ve bireysel çiftçilerin ürünlerini satacağı pazarların işleyişi için organizasyon oluşturmasına imkan veren emirname çıkartması sonucunda mümkün oldu.

Momçilgrad Belediye Koronavirüs Kriz Masası üyeleri, geleneksel pazarın yeniden kurulmasına başlanabileceğini ve bunun koronavirüsün (COVID-19) yayılmasının önlenmesine ilişkin yönetmelik ve gerekliliklerle çelişmeyeceğine karar verdiler.

Pazar, Momçilgrad Belediyesi’nin polisle koordinasyon içerisinde önceden gerekli organizasyonu oluşturmasından sonra kurulacak. Koronavirüs Kriz Masası, tezgahların pazar bölgesinde bulunan evlerden uzağa yerleştirilmesine karar verdi. Tezgahlar arasında 2 metreden fazla bir mesafe olacaktır. İnsan kalabalıklarının oluşmasını önlemek için, ziyaretçilerin kontrollü bir şekilde pazarın biri tarafından girip diğer tarafından çıkacakları ve trafik akışının tek yönlü olacağı şekilde kontrol uygulanacaktır. Satıcıların kişisel koruyucu ekipman - koruyucu maskeler ve eldivenler giymeleri ve hijyen ve dezenfeksiyon gerekliliklerine uymaları gerekecektir. Pazarı ziyaret eden vatandaşların da koruyucu ekipman kullanmaları arzu edilir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI