Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-05-21]

Ardino ilçe merkezinden uzak köylerde yaşayan 150 kişiye gıda yardımı

Ardino ilçe merkezinden uzak köylerde yaşayan 150 kişiye gıda yardımıArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle 13 Mart-13 Mayıs 2020 döneminde uygulanan olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasından sonra ilçede görev yapan köy muhtarları ve vekilleriyle ilk çalışma toplantısında,” Ardino ilçe merkezinden en uzak yerleşim yerlerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 150 kişiye dayanıklı gıda ürünleri ve anti-salgın önlemleri için dezenfektanlar içeren yardım paketleri dağıtılacak” diye bildirdi.

Belediye Başkanı, yeni kurulan COVID-19’e Karşı El Ele Fonu tarafından finanse edilmesi onaylanan 8 700 leva maliyetli yeni bir sosyal hizmet projesi kapsamında sağlandığını vurguladı.

Projeyle koronavirüs salgınından etkilenen en savunmasız grupları desteklemek için acele yardım yapılması amaçlanıyor.
Müh. Şaban’ın ifadesine göre proje, ilçe merkezinden en uzak mesafedeki yerleşim yerlerinde ikamet eden en savunmasız gruplardan (diğer sosyal projelerin kapsamadığı yalnız yaşayan yaşlılar, risk altındaki işsiz gençler ve özel ihtiyaçları olan hasta kişiler) 150 kişiyi hedeflemektedir. Söz konusu yerleşim yerleri Latinka (Ürpek), Lyubino (Ömerler), Rusalsko (Hotaşlı), Kitnitsa (Yatacık), Stoyanovo, Temenuga (Menekşeköy), Ahryansko (Ercek), Tırnoslivka (Türk Erecek), Dedino (Dedeler), Tırna (Çıraklar), Gırbişte (Sırtköy), Sinçets (Durabeyler), Yabılkovets (Elmalı), Lenişte (Alfatlı) ve başka köylerdir.

Dağıtılacak gıda paketleri un, ayçiçek yağı, mercimek, beyaz fasulye, renkli fasulye, tuz, şeker, mısır unu, sirke, sarı kaşar peyniri, kahve, lyutenitsa, makarna, pirinç ve dezenfektan içerir.

Kaynak: Güner Şükrü

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI