Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-05-21]

Momçilgrad Belediyesi, kasaba ve 21 köyde sokak onarımlarına başladı

Momçilgrad Belediyesi, kasaba ve 21 köyde sokak onarımlarına başladıMomçilgrad (Mestanlı) ilçesinde toplam 16 km uzunlukta sokakların ve ilçe yollarının onarımı başladı. İnşaat faaliyetleri 1,43 milyon levaya mal olacak. Kasabadaki sorun yaşanan sokaklardan biri olan Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Krayna Sokağı’nda bakım onarım çalışmaları başladı. 470 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde bir bölümün tadilatı yapılacak. Makineler, kırılmış taş döşenecek ve silindir geçirilerek yapılacak olan sokağın eski zeminini ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte sokağın drenaj sistemi de onarılıyor. Su ve Kanalizasyon Şirketi ile birlikte yeni bir içme suyu boru hattı kuruldu, çünkü eskisi çok kötü durumdaydı ve sık sık arızalanıyordu.

Kaldırım taşlarının bir kısmının değiştirilmesi planlanmaktadır. Sokağa iki kat asfalt betonu döşenecektir. Amaç, döşemenin sağlam olmasıdır, çünkü sokak çok sayıda üretim tesisinin yol bağlantısıdır ve sokaktan yük kamyonları geçiyor. Bölümün onarımının sonbaharda tamamlanması bekleniyor. Proje finansmanı, Bakanlar Kurulu kararnamesi ile ve belediye bütçesinden sağlandı.

21 köy ve mahalledeki sokaklarda ve ilçe yollarında da bakım onarım çalışmaları yapılacaktır. Nanovitsa (Alibeykonağı), Zvezden (Gökviran), Gruevo (Hayranlar), Sindeltsi (Sindelli), Austa (Bayramköy), Pazartsi (Pazarlar -Çukurdereköy), Çayka (Memüköy-Göcenler), Vryalo (Taşkınlar) ve başka yerleşim yerlerinde karayolu altyapısının iyileştirilmesi için finansman sağlandı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI