Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-05-22]

Çernooçene Belediyesi’nden başarılı öğretmenlere, kültür faaliyetçilerine ve lise mezunlarına ödül

Çernooçene Belediyesi’nden başarılı öğretmenlere, kültür faaliyetçilerine ve lise mezunlarına ödülÇernooçene (Yenipazar) Belediyesi, 24 Mayıs Slav Alfabesi ve Bulgar Kültürü Günü arifesinde toplam 28 başarılı öğretmeni, Halk Kültür Evi faaliyetçisini ve başka kültür işçisini ödüllendiriyor.

Öğretmenler ve okul müdürleri, okul öncesi sınıflardaki, ilkokul, ilk ve ortaöğretim okullarında okuyan çocuklarla çalışmalarında elde ettikleri başarılarının yanı sıra, çocukların ve öğrencilerin sivil eğitim öğretiminde gösterdikleri başarılarından ya da bilim ve sanat alanındaki önemli başarılarından dolayı ödüllendirildi.
Ayrıca liseyi tam puanla bitiren 7 lise mezunu da belediye tarafından ödüllendiriliyor.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman,”Geçen yıllarda işini özveri ile yapanlara daima saygımızı gösterdik. Son birkaç ay, zor zamanlarda eğitim ve kültürün rolünü daha fazla gösterdi. Okul yönetimlerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve ebeveynlerin uzaktan eğitim olarak adlandırılan yeni eğitim modeli uygulamasında rolü övgüyü hak ediyor” diye kaydetti. Belediye Başkanı, belediye yönetiminin temel önceliklerinden birinin eğitim sürecinin gerçekleştiği koşulları iyileştirmek ve okul, kültür ve eğitim ağını korumak olduğuna dikkat çekti.

Aydın Osman, uygulanmasına başlanacak Çernooçene Belediyesi tarafından 2014-2020 dönemi için Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan Hristo Smirnenski Lisesi binasının modernize edilmesi ve enerji verimliliğinin artırılmasına ve bahçe düzenleme çalışmalarına yönelik projeyi buna güncel bir örnek olarak gösterdi.

Minzuhar (Kulfalar), Gabrovo (Gabra) köylerindeki anaokulları ve Lyaskovo (Pındıcak), Paniçkovo (Çanakçı) ve Gabrovo köylerindeki ilköğretim okullarındaki mevcut aydınlatma armatürleri, Ulusal Güvence Eko Fonu tarafından finanse edilmesi onaylanan bir proje ile enerji tasarruflu armatürlerle değiştirilecek.

Öğretmenler, yardımcı personel ve öğrenciler, enerji verimliliği ve öğrenme ortamının işlevselliğine ilişkin en yüksek Avrupa standartlarına ulaşıldığını hissedeceklerdir. Çernooçene Belediyesi bu yıl da çocukların ve öğrencilerin anaokulu ve okullara ulaşımı ve halk kültür evlerinin faaliyetini desteklemek için finansman sağladı.

İsmet İSMAİL

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI