Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-05-22]

Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman ile görüştü

Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman ile görüştüRamazan Bayramı arifesinde, Türkiye Cumhuriyeti Filibe'nin Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Çernooçene (Yenipazar) Belediyesine ilk resmi ziyaretinde bulundu.

Konuklar, Belediye Başkanı Aydan Osman, Belediye Meclisi Başkanı Bedriye Gaziömer ve yerel yönetim temsilcileri tarafından karşılandı.

Belediye Başkanı Aydın Osman, misafirleri belediyenin başarıyla uyguladığı projeleri tanıttı. Aydın Osman, Başkonsolos Ergani’ye belediyenin ana önceliğinin, gençlerin Çernooçene'de kalabileceği ve yaşayabileceği yerleşimlerin iyileştirilmesi, tarım ve turizmin geliştirilmesi olduğunu belirtti.

Başkonsolos Hüseyin Ergani bu sıcak karşılama için teşekkür etti. Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu, “Sizinle tanışmak benim için büyük bir onurdur. İleride temaslarımıza devam edeceğimizi ve yeni toplantılar yapacağımızı umuyoruz” diyerek, belediye sakinlerinin yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik etti.

Belediye Başkanı Aydın Osman Başkonsolos Ergani’ye Çernooçene Belediyesi ile Konya’nın Selçuk kardeş belediyesi arasındaki mevcut işbirliği durumu hakkında bilgi verdi.

Hüseyin Ergani, iki kardeş belediye arasındaki ilişkileri canlandırmaya, genişletmeye ve güçlendirmeye yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti.

İki taraf arasında hediye değişimi yapıldı. Aydın Osman, Başkonsolos Ergani’ye Çernooçene’nin Sokolite köyünden bir manzaralı tablo sundu.

İsmet İsmail

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI