Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-06-29]

Ardino Belediye Başkanı Müh. Şaban, üç köyde su boru hattını yenileme çalışmalarını denetledi

Ardino Belediye Başkanı Müh. Şaban, üç köyde su boru hattını yenileme çalışmalarını denetlediArdino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, 2014 - 2020 Kırsal Kalkınma Programı 7.2 Her Türlü Küçük Ölçekli Altyapının Oluşturulması, İyileştirilmesi Veya Genişletilmesine Yönelik Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında Devlet Tarım Fonu aracılığıyla finanse edilen “Ardino İlçesinin Byal İzvor, Brezen ve Yabılkovets Köylerinin Su Şebekesinin Rehabilitasyonu” isimli proje kapsamında gerçekleştirilen inşaat ve montaj çalışmalarını yerinde denetledi. Belediye Başkanı ilk önce Brezen (Hallaçdere) köyünü ziyaret etti. Burada orman alanlarının dışında bulunan mevcut su boru hattının yanı sıra Potaynik ve Bosilkovo mahallelerine uzanan su boru hatlarının da yenilenmesi planlanmaktadır. Daha sonra Müh. Şaban, mevcut içme suyu şebekesinin, yani su boru hattının yenilenmesi planlanan Yabılkovets (Elmalı) köyünü de ziyaret etti.

Her iki yerleşim yerinde de inşaat çalışmalarının hızla sürdüğü tespit edildi. Projenin toplam değeri 4 611 882 leva olup temel amacı, teknik altyapının iyileştirilmesi ve Ardino ilçesinde su stresi ve içme suyu kalitesinin düşük olduğu tespit edilen bölgelerde en elverişli bir yaşam ortamı yaratmaktır. Proje uygulama süresi 29 Haziran 2021 tarihinde dolacak.

Güner ŞÜKRÜ

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI