Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-07-02]

Krizden etkilenen çiftçilere 7 bin avroya kadar destek verilecek

Krizden etkilenen çiftçilere 7 bin avroya kadar destek verilecekMeclis Genel Kurulunda birinci ve ikinci okumada yapılan oylamada Tarım Üreticilerinin Desteklenmesi Kanun’da yapılan değişiklikler kabul edildi. Birinci okumada yapılan oylamada 149 milletvekili kabul oyu kullanırken ret oyu kullanan olmadı, 1 milletvekili çekimser kaldı. Meclis Tarım ve Gıda Komisyonu başkanı Maria Belova’nın önerisi üzerine ikinci okumada yapılan oylamada da kanun tasarısı kabul edildi.

Tasarı GERB Meclis Grubu tarafından sunuldu. Önerilen değişiklikler, koronavirüs krizinden son derece etkilenen çiftçilerin olağanüstü durumda geçici destek sağlamak için yeni önlemin uygulanmasına yönelik prosedürün düzenlenmesini amaçlamaktadır.

Tedbir, Avrupa Birliği'nin bir düzenlemesi ile kabul edildi. Bu düzenleme, Bulgaristan'ın krizden etkilenen çiftçilere yardımcı olması için 2014-2020 dönemi Kırsal Kalkınma Programı fonlarından yararlanmasına izin veriyor.

Maksimum yardım miktarı, çiftçi başına 7 bin avroyu ve küçük veya orta ölçekli işletme başına 50 bin avroyu geçmemelidir. Yardım, 30 Haziran 2021 tarihine kadar bir kereye mahsus yapılan ödeme şeklinde olup, başvurular bu yılın sonuna kadar değerlendirilip onaylanacaktır.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI