Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-09-14]

Novi Pazar köyünde ıslah edilen dere yakınındaki sokağın yapımı son aşamada

Novi Pazar köyünde ıslah edilen dere yakınındaki sokağın yapımı son aşamadaIslah çalışmaları geçtiğimiz yıl ve bu yılın başlarında tamamlanan Çernooçene ilçesinin Novi Pazar (Yeni Pazar) köyünden geçen derenin yakınlarında bulunan sokağın yapımı aktif olarak devam ediyor.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman şantiyeyi ziyareti sırasında şantiye teknik proje müdüründen uygulanan proje faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Aydın Osman, inşaat çalışmalarının bitmek üzere olduğunu söyledi. Önümüzdeki haftanın başında güzergahın asfaltlama çalışmasına başlanacak.


Yol üzerindeki asfalt kaplama kaldırıldı. Kaldırımlar inşa edildi. Engellilerin erişimine uygun olarak tasarlanan park alanları ve yeşil alanlar oluşturuldu.

Bundan başka yeni inşa edilen konut binaları mevcut kanalizasyon şebekesine dahil edildi ve orada birkaç yıldan beri yüksek tempoda yeni bir mahalle kuruluyor.

Belediye Başkanı Aydın Osman, ekibinin temel amacının ilçe merkezinin nüfusunun yaşam kalitesini yükseltmek ve konfor yaratmak olduğunu ve bunun mekansal çözümlerle gerçekleştirildiğini vurguladı. Aydın Osman, Çernooçene Belediyesinin 2020 yılı bütçesinde sermaye giderleri kapsamında yapılacak ödeme listesinin içerdiği taahhüt ve faaliyetlerin uygulanmasına devam edeceğine dair güvence verdi.

İsmet İSMAİL

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


AKM 2020-09-16 21:03:16
bırak şow yapmayı köylere hizmet götür hala komunislerden kalanlarla yola devam ediyorsun halbuki yeniliklere ihtiyaç var

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI