Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2020-10-15]

Elektronik özürlü sağlık kurulu raporu sistemi uygulaması başlıyor

Elektronik özürlü sağlık kurulu raporu sistemi uygulaması başlıyorElektronik özürlü sağlık kurulu raporu sistemi uygulaması devreye giriyor. Hastalar başvurularını elektronik ortamda yapabilecekler, ancak yine de kağıt üzerinde başvuru yapma imkanı olacak.

Sağlık Bakan Yardımcısı Jeni Naçeva, basına yaptığı açıklamada, “Elektronik sistem, özürlü sağlık kurulu raporu alması gereken vatandaşlara yardımcı olacak. Özürlü insanlar sistem aracılığıyla özürlü sağlık kurulu raporlarının yenilenmesi için başvuruda bulunabilirler, bildirimler de elektronik ortamda yapılacak. Sistemin devreye girmesiyle birlikte Özürlü Sağlık Kurulu tarafından hazırlanan tüm raporlar devlet kurumlarının erişimine açık olacak. Sistem üzerinden bir rapora itiraz dilekçesi de verilebilir. Belgelerin elektronik olarak sunulması durumunda kişinin hazır bulunması yalnızca özürlü sağlık kurulu raporunun yenilenmesi için muayene edilmesi gerektiği durumlarda gerekebilir” diye bildirdi.

Naçeva, “Sağlık tetkiklerinin yapılması gerektiğine karar verildiğinde elbette kişinin o zaman ya aile hekimini ya ilgili laboratuvarı ya da sağlık tetkiklerinin yapılacağı ilgili tedavi kurumunu ziyaret etmesi gerekecek” dedi.

Aile hekimleri sevk belgesini yeni elektronik özürlü sağlık kurulu raporu sistemi üzerinden verecek.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI