Bulgaristan Türklerinin Özgür Sesi
HABERLER

[2021-01-13]

Köylerde geniş bant internet hizmetlerine erişim sunulacak

Köylerde geniş bant internet hizmetlerine erişim sunulacakKırsal alanlarda maksimum hızlı internet sağlayan geniş bant internet hizmetlerine erişim sunulacak.

Bu, kabinenin bu amaç için 42 milyon avro ayırması sonrasında mümkün oldu. Miktar, 2014-2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Programı kapsamında çeşitli tedbirler arasında aktarılan toplam 70 milyon avronun bir bölümü.

Hükümet, ulusal ve Avrupa Birliği düzeyinde belirlenen stratejik hedefler ve önceliklere uygun olarak mali kaynakların dengeli ve etkili bir şekilde tahsis edilmesini sağlayan programda onuncu değişikliği onayladı.

Programda yapılan değişiklikle Yabani Kuşları Koruma Direktifi ve Doğal Yaşam Alanlarını ve Yabani Hayvan ve Bitki Örtüsünü Koruma Direktifi kapsamına koruma altına alınan yeni alanların dahil edilmesiyle bağlantılı olarak 12. Natura 2000 ve Su Çerçeve Direktifi Kapsamındaki Ödemeler Tedbiri kapsamındaki desteğin kapsamı genişletildi.

Tarım Gıda ve Orman Bakanı Desislava Taneva, değişikliğin önemli olduğunu, çünkü 1 Mart'tan itibaren yeni çıkarılan emirler kapsamına giren çiftçilere 12. tedbir kapsamında telafi edici ödemeler yapılmasının mümkün olacağına işaret etti.

Bakan, son başvuru çağrısı kapsamında tüm başvuru sahipleri için 7.6 tedbir kapsamında kiliseler ve manastırlar dahil olmak üzere dini kurumların yerel şubelerine ek finansman sağlanacağını ekledi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1600
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« GERİ DÖN

All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDYA" FİRMASI